Práce na postavě: Je to i o psychice.

1. srpna 2013 v 18:21 |  Články.
Na ask mi přišel další námět na článek. Slečnu trápí její postava a chce radu. Rozhodla jsem se, že něco sepíšu. Je jedna věc, na kterou jsem alergická. - Na neoriginální články, kterých je všude hromada. A články o hubnutí na tom nejsou jinak. Než bych napsala něco, čeho je všude pět prdelek, radši bych nenapsala nic. Proto jsem si řekla, že to zkusím pojmout trošku jinak. :)

Nebudu tu popisovat cviky, protože to prostě najdete kdekoli. Zadejte si to do googlu a do tří vteřin máte po problému. Proč bych to sem psala? Proč bych byla další z mnoha? Proč bych dělala něco, co je vlastně zbytečné? :) Znát správné cviky je jedna věc, ale VYTRVAT druhá. První je snadná, stačí si k tomu na chvilku sednout, něco přečíst a je to. Ale o vytrvalosti toho moc napsáno nebylo, takže právě to bude téma dnešního článku. :) Toť k úvodu vše.

.. Takže: Představ si tu situaci, kdy přesně víš, co bys měla dělat, víš, jaký jídelníček bys měla používat a znáš i správné cviky, které ti zformují přesně to, co chceš. Jediný problém je, že se ti prostě NECHCE. Máš všechny prostředky, jen dokopat se nemůžeš. Od toho tu jsem teď já.

>> INSPIRACE.

Inspirace je prostě... Inspirace. Já fakt nevím, co víc k ní dodat. Ona je síla, která umí nejpříjemněji nakopnout. V hubnutí je to pomoc k nezaplacení. Stačí zadat do googlu "thinspiration" a vyjede ti miliony krásně štíhlých slečen. To je první krok. Pak vyber fotku, která nejvíce vystihuje to, čeho bys chtěla dosáhnout. Tu si vytiskni, nejlépe vícekrát. :) Jednu si pověs třeba do pokoje na místo, kam se po probuzení podíváš poprvé. Další si strč do peněženky a další... no, kamkoliv. Jak je libo. :)
Zdroj fotek: tumblr.

>> VÝZVA.

Tohle je jednoduché: Vyhecuj se.
Dej si úkol a urči si, do kdy toho chceš dosáhnout. Za dva týdny ploché břicho? Pevnější zadek? O 5 kg míň? .. Je to na tobě. Neber to, jako něco "otravného". Ber to, jako VÝZVU. To je mnohem příjemnější přístup.

>> ZMĚNA MYŠLENÍ.

Je to hodně o práci s vlastní psychikou. Nenech myšlenky, aby s tebou cloumaly. Naopak - staň se pánem svých myšlenek. To jde jedině tak, že budeš neustále bdělá a budeš si je uvědomovat. Co s tebou dělá téma hubnutí? Co ti naskočí, jako první? Možná tě napadne, že to nezvládneš a je to pro tebe tak automatická myšlenka, že si ji ani neuvědomíš. Ale ty si to od teď uvědomovat začneš. Jakmile zachytíš něco takového, zmeň to. Řekni si na místo toho něco povzbudivějšího. Věř mi, tohle dělá divy.

>> ZMĚNA PŘÍSTUPU.

Změna přístupu, ta taky začíná u tvých myšlenek. Musíš celý ten proces hubnutí / formování postavy MILOVAT. Co tě napadne jako první, když si uvědomíš, že by sis měla jít zacvičit? Jsi už předem naštvaná a otrávená a vůbec se ti nechce? Sleduj své vnitřní monology. Místo toho, že si budeš v duchu říkat, jak je to celé otravné si řekni: "Je úžasné, že na sobě pracuju. Je úžasné, že se sebou něco dělám. Je úžasné, že chci něčeho dosáhnout. Je úžasné, že měním své tělo k lepšímu. Mám se za to ráda." Tenhle bod je pro mě automatický. Kdykoli já pro sebe něco dělám, tak se za to mám ještě raději. :) Když to takhle budeš děláš celý život se vším, udělá to hodně s tvojí celkovou osobností. Budeš si sama sebe víc vážit. Kdybych nevěděla, jak je to funkční a úžasné, nikdy bych o tom nepsala. :)

>> PŘÍRODA LÉČÍ.

Není to vymyšlenej hipízáckej kec. Tohle je zkrátka fakt. Čím víc času strávíš v přírodě, daleko od všemožných záření a dalších shitů, tím lépe se budeš cítit. Tvoje tělo tě za to bude jistě milovat. To je důvod, proč si do přírody chodím každý den zaběhat. :) Pokud máš tu možnost, tak doporučuji. Je to skvělé ve všech směrech.

>> DENÍČEK NEBO BLOG.

Další skvělý pomocník. Zapisuj si veškeré své úspěchy, kterých dosáhneš. Ikdyby to bylo jen jedno kilo nebo pár centimetrů pryč, tak se z toho nauč radovat. Půjde ti pak vše lépe. :)

Ter.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 HARRY je NEJLEPŠÍ ! <3 HARRY je NEJLEPŠÍ ! <3 | Web | 1. srpna 2013 v 18:32 | Reagovat

DEKUJU :-* :-D
tesim se na dalsi clanek!

2 haníí haníí | 1. srpna 2013 v 18:34 | Reagovat

Opět skvělý článek!:) Já už se se svojí postavou snažím něco dělat od začátku tohoto roku, ale vždycky začnu, chvilku mi to vydrží a pak prostě dostanu "žravou", sním co vidím a moje snažení je najednou pryč.. Ale začla jsem sledovat hodně fitness blogů, kde jsem si přečetla různé rady atd. a to mi hodně pomohlo. A jak tady píšeš, ta změna myšlení je taky dost důležitá, ještě pořád s tím docela bojuju:/

3 Houbička Houbička | E-mail | Web | 1. srpna 2013 v 18:38 | Reagovat

Je to hlavně o psychice. Bohužel :D

4 Teresa Xeina Teresa Xeina | Web | 1. srpna 2013 v 18:39 | Reagovat

[2]: S tím přežíráním tě chápu:D já bych se dobrého jídla nedokázala vzdát!:D Ale mám to štěstí, že můžu jíst cokoli, ale pořád budu mít tu postavu, co mám teďka:) jinak já si myslím, že člověk by se v jídle omezovat neměl, jen ať si každý papá na co má chuť (ale zdravě aspoň:D) .. spíš jsem pro to, že kdo chce mít lepší postavu, ať hodně cvičí:)

5 shock-g shock-g | Web | 1. srpna 2013 v 22:01 | Reagovat

dekuju za skvelej clanek je uzasnej:3 a moc mi pomohl:)) urcite dam na tvoji radu...:) jen tak dal!)

6 Tazatel Tazatel | 2. srpna 2013 v 8:14 | Reagovat

Tak, nechci se zase vnucovat, to všechno, co píšeš, jsem už určitě zažil. Je to hodně přemýšlení a hledání důvodů, proč by zrovna tohle mělo mít smysl.

Svět do nás hustí nedosažitelné ideály a my se zoufale snažíme se jim vyrovnat. Říká nám, jak máme vypadat a co dělat a naše osobnost se v tom ztrácí jak v tekutém písku.

Je důležité si uvědomit, že my jsme my a ne ta miliarda lidí kolem.

Chci říct, ta psychika nelze opomíjet, je to hlavní faktor, ty cviky už jsou jen pomůcka.

No nic, napadá mě při čtení tvého článku spousta myšlenek a to je dobře, opravdu dobře. Já se věnuji psaní, studuji ho a toto se mi líbí. Texty musí být originální, mít jasnou myšlenku, kterou sdělí a ne jen výtah informací z internetu. Doufám, že ti to vydrží, psaní (i jiné úhly pohledu na věc).

7 Ell Jones Ell Jones | Web | 11. srpna 2013 v 7:19 | Reagovat

Super článek, konečně něco originálního o hubnutí. A to s tím deníčkem/blogem je super věc, tím už se nějakou dobu řídím a funguje to. Věřím, že mi další rady od tebe pomůžou.

8 ⊱Wᶒᵰdişeęҡ⊰ ⊱Wᶒᵰdişeęҡ⊰ | 12. srpna 2013 v 0:01 | Reagovat

Myslím, že ve dnešním světě si kterákoli slečna vytvoří v hlavě komplex typu "jsem tlustá" a bude chtít rapidně hubnout. To je podle mě ten největší problém, že se holky snaží během dvou dnů zhubnout 10 kilo. Proč dvou dnů? Protože drastické diety vydrží sotva dva dny, pokud není dostatek vůle. Já si myslím, že lepší je prostě hubnout, popřípadě pracovat jinak na postavě dlouhodobě a efektivně a vyhnout se tak okamžitému jojo efektu :))

Vydařený článek, originální, skvělé rady a myslím, že nejlepší články jsou ty, které se píšou z vlastních zkušeností a tipů, které se nám osvědčily. :)

No a na závěr bych chtěla dodat takovou radu pro slečny, které chtějí na své postavě začít makat - nic nepřežeňte, hubněte s rozumem a věřte, že kdo si počká, ten se dočká! :) Adios!

9 Tess Tess | Web | 22. srpna 2013 v 23:59 | Reagovat

povedené, moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama